Отборът на Арда спечели с 1:0 срещу гостуващия Берое в двубой от 22-ия кръг на Първа лига, игран в Кърджали. Това беше първа победа за домакините в официален мач за 2022 година, които прекъснаха серията си от три поредне загуби.

Тонислав Йорданов донесе успеха. В 36-ата минута топката стигна до нападателя след изчистване на бранител на Берое и с великолепен удар с левия крак я изпрати в горния десен ъгъл на вратата на Генадий Ганев. Това бе първи гол за Арда за годината.

В 59-ата минута дебютиралият на вратата на домакините Мартин Луков спаси сигурен гол след удар с глава отблизо на Алиун Фал.

В последните секунди на редовното време Христо Иванов пропусна от чиста позиция да удвои резултата след добро спасяване на Ганев.

Със спечелените три точки Арда излезе на десетото място с актив от 25. Берое е на седмата позиция с 29 точки.